Kilka zasad doboru fasonów dla dużych panów

viking-jeans

Panowie w dużym rozmiarze nie muszą czuć się dyskryminowani przez firmy odzieżowe. Istnieje cały bardzo prężny rynek ubrań dla osób w rozmiarze XXL. Już nie tylko większe panie mogą cieszyć się specjalnie do nich skierowanymi ofertami sklepów z dużymi rozmiarami. Takie sklepy coraz częściej otwierają podwoje przed panami, a nawet specjalizują się w garderobie przeznaczonej wyłącznie dla nich.

Męska sylwetka

Panie szukające odzieży mocno skupiają się na kształcie swojej sylwetki. Panowie mają pod tym względem nieco łatwiej, nie dzielą się bowiem na „gruszki” czy „jabłka”. Dominującym elementem większych panów jest zwykle dominujący brzuszek, który przysparza najwięcej problemów w doborze garderoby.

Niektóre firmy odzieżowe uwzględniły ten problem i proponowane przez nie modele nie są powiększonymi modelami dedykowanymi przeciętnym sylwetkom, ale właśnie uwzględniają znaczne zaokrąglenie w okolicach pasa. Już na pierwszy rzut oka widać, które fasony powstały specjalnie z myślą o dużych panach. Dzięki nim sylwetka nabiera na atrakcyjności, a ubrania nie opinają się boleśnie w okolicach brzucha.

Kilka sprawdzonych zasad

Mężczyzna pokaźnych rozmiarów nie powinien zakładać rzeczy ani zbyt małych, ani zbyt dużych. W obu opcjach będzie wyglądał niechlujnie. Powinien dobrze wybierać rozmiar tak, aby widać było jej fason. Warto też wsiąść pod uwagę kilka drobnych trików, które optycznie polepszą proporcje większej sylwetki.

Kurtki i płaszcze bezwzględnie powinny sięgać poniżej linii brzucha. Najlepiej, by kończyły się w okolicach połowy ud. Taka długość przykryje brzuch, biodra i pośladki i nie odsłoni zbyt wiele, kiedy podniesiemy ręce. Więksi panowie świetnie prezentują się w płaszczach, nie najlepiej natomiast w kurtkach z grubym puchem, kurtkach z kieszeniami na linii brzucha i krótkich pilotkach.

Marynarki z cienkich tkanin, z jednym lub dwoma guzikami, o szerokich klapach dobranych do sylwetki, bez rozcięć, a jeśli już, to tylko z jednym. Do tego kamizelka o kroju klasycznym.

Spodnie męskie duże rozmiary

Duży rozmiar spodni męskich nie oznacza, że muszą być luźne na całej długości. Nogawki lekko zwężane poniżej kolan dodadzą sylwetce lekkiego wyglądu. Wybierajmy spodnie z wyższym stanem i w miarę możliwości szelki zamiast pasków- duże rozmiary męskich sylwetek prezentują się w takim stylu o wiele lepiej, niż w biodrówkach z paskami. Świetnie sprawdzają się fasony w kant. Spodnie męskie duże rozmiary – viking-jeans z kantami wysmuklają optycznie sylwetkę.

Nie musimy unikać kolorów, szczególnie w stylu casual. W sklepach znajdziemy spodnie w ostrych odcieniach ultramaryny, czerwieni, żółci- jest w czym wybierać. Nawet, jeśli wolimy ciemniejsze kolory, wybierajmy ładne odcienie i dobre tkaniny. Warto wybierać spodnie z gumkami w pasie- nie będą się tak zsuwały. Dodatki włókien elastycznych w tkaninach bardzo podnoszą komfort noszenia spodni. Do spodni dobieramy paski zbliżone kolorystycznie (lub szelki) i klasyczne półbuty.

W kwestii koszul-nie przesadzajmy z dużymi wzorami, napisami, poziomymi pasami. Koszula z krótkim rękawem jest schludniejsza niż t-shirt, a najlepiej prezentują się takie bez dużych kieszeni na piersiach. Krawaty powinny być szersze, szaliki raczej z masywniejszych tkanin. Pan, który zastosuje te rady, na pewno zrobi wrażenie nieco szczuplejszego i lżejszego, niż wyglądałby bez stosowania powyższych trików optycznych.