Precz z okularami, czyli soczewki kontaktowe z Gliwic są na topie

Zastanawiasz się nad zakupem soczewek kontaktowych? A może męczą Cię już okulary i szukasz innego rozwiązania. Dobrze trafiłeś! W tym artykule znajdziesz odpowiedzi na pytania, gdzie dobierać soczewki i jak je zakładać.

Zanim kupisz soczewki kontaktowe, udaj się do okulisty

Soczewki kontaktowe znacznie ułatwiają życie. W przeciwieństwie do okularów nie musimy przejmować się tym, że spadną nam one podczas uprawiania sportu, czy zaparują. Jest to duże udogodnienie w szczególności dla osób, które prowadzą aktywny tryb życia i bardzo dużo ćwiczą. Zanim jednak zdecydujesz się na zakup pierwszych soczewek, musisz udać się do okulisty. Tylko on wie, jakie soczewki kontaktowe Gliwice są odpowiednie dla Twoich oczu i korzystnie wpłyną na Twój wzrok. Pamiętaj również o tym, że każdorazowa zmiana soczewek na inne powinna również być konsultowana ze specjalistą. W trakcie pierwszej wizyty okulista przeprowadzi specjalne badania kwalifikacyjne, dzięki czemu będzie w stanie dobrać odpowiedni rodzaj soczewek kontaktowych. Ponadto uczy on, jak zakładać soczewki kontaktowe i jak się powinno o nie dbać. . Ustala też, kiedy zgłosić się na kolejną wizytę kontrolną, aby sprawdzić, czy soczewki kontaktowe dobrze się noszą i nie odczuwasz suchości oczu. Jeśli wszystko jest w porządku, na badania zgłaszaj się w wyznaczonym przez specjalistę terminie. Jeżeli zaś zauważysz jakiekolwiek niepokojące zmiany w obrębie oczu, wtedy koniecznie udaj się do lekarza, aby Cię zbadał.

Jak zakładać soczewki kontaktowe?

Pierwsze soczewki kontaktowe, które są zakładane na próbę, zakłada nam specjalista, a przy okazji instruuje nas, jak powinno się prawidłowo je zakładać. Po ich założeniu i upłynięciu kwadransa, pyta nas się, czy nas uwierają i czy są wyczuwalne. Jeśli czujesz jakikolwiek dyskomfort, zasygnalizuj lekarzowi, a wtedy okulista zmieni Ci typ soczewek. A jak soczewki kontaktowe powinno się zakładać? Zaczynaj zawsze od prawego oka. Wyjmij soczewkę z opakowania opuszką palca, a następnie podnieś ją na wysokość oczu. Sprawdź czy nie jest wywinięta, powinna mieć półkolisty kształt. Następnie podciągnij lekko górną powiekę, a dolną odciągnij w dół. Palcem wskazującym połóż soczewkę na oku, potem zabierz palce i zamrugaj. Aby ją zdjąć, ściągnij ją lekko do dołu i „uszczypnij ” kciukiem i palcem wskazującym.