Sprayowanie felg

Chcąc odświeżyć wygląd swojego auta możesz wybrać się do lakiernika, który przemaluje auto na nowy kolor. Jednak koszt takiego zabiegu liczyć będzie można w tysiącach złotych. Jeśli zależy Ci na nieco prostszym i zdecydowanie mniej kosztownym zabiegu, możesz zdecydować się tylko na sprayowanie felg. Które dodatkowo możesz wykonać samodzielnie w garażu.

W garażu, czy warsztacie – oto jest pytanie?

Istnieją wyspecjalizowane warsztaty, które zajmują się lakierowaniem felg samochodowych. Ich konstrukcja jest bardzo delikatna zatem przeprowadzenie zabiegu wymaga nie lada wprawy i całkiem niezłych umiejętności manualnych. Zwłaszcza, gdy oprócz samego malowania felgi wymagają spolerowania. Łatwo jest wtedy naruszyć delikatną strukturę aluminium i doprowadzić do wgniecenia.

W przypadku, gdy felgi posiadają drobne zadrapania i zarysowania – które są typowe dla kilkuletnich samochodów. spolerowania można podjąć się samodzielnie. Pamiętaj jednak o zachowaniu szczególnej ostrożności i nie używaj zbyt dużo siły.

Jak zabrać się za sprayowanie felg?

Zanim jeszcze weźmiemy do naszych rąk spray do felg, musimy odpowiednio przygotować się do tego zadania. Przede wszystkim niezbędne będzie znalezienie kół zapasowych dla naszego auta – o ile naszym celem jest przemalowanie felg obecnie używanych.

Gdy wymienimy wszystkie potrzebne koła pora na demontaż samych opon. Możliwości mamy co prawda dwie. I o ile chcemy uniknąć wizyty u wulkanizatora na tym etapie, jak najbardziej możemy załatwić to innym sposobem. Mianowicie zabezpieczając oponę przed pomalowaniem.

Czyścimy i szlifujemy

Po przygotowaniu opon kolejno musimy usunąć wszystkie ciężarki z felg. Jest to etap niezbędny do dokładnego oczyszczenia, wyszlifowania, a także późniejszego zastosowania sprayu do felg. Po malowaniu felg konieczna będzie wizyta u wulkanizatora celem wyważenia kół.

Po usunięciu wszystkich ciężarków możemy przystąpić do czyszczenia. Nieocenioną pomocą będzie tutaj ciśnieniowa myjka, a także specjalny środek do czyszczenia felg. Dla dobrego pokrycia sprayu do felg niezbędne będzie również zeszlifowanie felg. Do tego celu najlepiej użyć jest papieru począwszy od tego o małej gradacji i stopniowo zwiększać gradację – celem uzyskania optymalnego efektu. Po nałożeniu szpachli wygładzającej i ponownym zeszlifowaniu – tym razem już papierem o nieco mocniejszej gradacji – możemy chwycić nareszcie za spray do felg.

Spray do felg kupisz na Lakiery24.com